На допомогу тренеру

ПРОФЕСІЯ СПОРТИВНИЙ ТРЕНЕР

Спортивний тренер керує тренуваннями спортсменів, готує їх до змагань. Саме спортивний тренер приводить спортсмена на вищу сходинку п'єдесталу пошани. Основні завдання тренера: вивчити та максимально використовувати індивідуальні фізичні та психологічні ресурси спортсмена; грамотно розподілити навантаження, інтенсивність і режим тренувань, щоб спортсмен встигав відновитися до вирішальному старту; підібрати найбільш ефективні засоби і методи фізичної, технічної, тактичної, психологічної та теоретичної підготовки для досягнення кращих результатів; слідкувати за станом здоров'я спортсмена, підтримувати емоційно і настроювати на перемогу.

Cпецифіка роботи спортивним тренером:

Плюси професії:

Принадність роботи тренера - бачити результат своєї праці.

Мінуси професії:

У тренерів, як правило, єдиний вихідний - неділя. Якщо ж наближається чемпіонат, то вихідні та свята скасовуються. Звичайна справа - відрядження, виїзди на збори.

ОСОБИСТІ ЯКОСТІ

Здорове честолюбство, бажання досягти результатів, виховати чемпіона; терпіння - тренувальний процес вимагає довгих років підготовки; цілеспрямованість і самоконтроль для об'єктивної оцінки своїх успіхів і промахів; готовність підвищувати кваліфікацію, самоудосконалюватися; справедливість (особливо при роботі з дітьми).

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ ТРЕНЕРА-ВИКЛАДАЧА ЗІ СПОРТУ