ІСТОРІЯ ЗИМОВИХ ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР

Дата: 03.06.2020 13:25

Історія зимових Олімпійських ігор. 1924, Франція, Шамоні, трохи менше 300 спортсменів з 16 країн - таким був початок Зимових Олімпійських ігор. З тих пір в хронології Олімпіад з'явився поділ на літні та зимові ігри, а з 1994 року зимові та літні ігри стали проводитися з різницею в два роки.

Першою ластівкою зимових видів спорту на Олімпіадах стало фігурне катання на Іграх 1908, що проводилися в Лондоні. Треба відзначити, що на цій Олімпіаді в довільному катанні чемпіонський титул завоював російський спортсмен. У 1920 році на Олімпіаді в Антверпені до фігурного катання приєднується другий льодовий вид спорту , хокей з шайбою. Змагання , що проводилися у французькому Шамоні в 1924 році, було визнано зимовою Олімпіадою лише по закінченні двох років , а на той момент цей захід носив зовсім іншу назву , звучала як «Тиждень зимових видів спорту в переддень восьмий Олімпіади в Парижі». Ідейним натхненником і організатором зимових олімпійських ігор став барон П'єр де Кубертен, засновник Міжнародного олімпійського комітета.Олімпійскіе ігри 1924 годаВоплощать свої ідеї Кубертену довелося з чималими труднощами , при цьому їм були проявлені завидну завзятість і дипломатичні здібності. Першим кроком стало створення комісії, що займалася організацією білих Олімпіад. До комісії увійшли представники Скандинавії незважаючи на їх явне небажання поступатися пальмою першості в культивуванні зимових видів спорту. Скандинави вже тоді проводили Північні ігри , крім того лижний і ковзанярський види спорту вважали споконвічно своїми , що не мають ніякого відношення до поняття Олімпіада , що зародився в Стародавній Греції. Скандинавам вторили альпійські країни, що вважали себе родоначальниками гірських лиж і бобслею і також не прагнули долучатися до олімпійцям. Наступним кроком барона стала організація всупереч відсутності згоди серед членів комісії згаданої Тижня у французькому Шамоні , що повинно було послужити цілям пропагування наближається восьмий Олімпіади. Проведенню Тижня передували нескінченні переговори і довгі коливання . Невизначеність супроводжувала організаторів від початку до самого кінця. Представники мерії ніяк не могли визначитися , відповідали вимученими посмішками ( з листування Кубертена ) і розпливчастими висловлюваннями з приводу того , чи може місто прийняти ці змагання. Незважаючи на всі перераховані складності в зазначені дати представники 16 країн зібралися в Шамоні. Ще пара дипломатичних вивертів у вигляді згадки в промові прем'єр -міністра Франції на відкритті Тижня того , що змагання організовані за участю Міжнародного олімпійського комітету , а також присутність олімпійського прапора на змаганнях і під час нагородження дозволили пізніше , по закінченні двох років , визнати змагання в Шамоні зимовою Олімпіадою . Кубертен запевняв , що змагання ковзанярів і лижників викличуть інтерес не менше 30000 глядачів , однак ці очікування не виправдалися. Кількість проданих квитків склало трохи більше, ніж 10 000 . Фінансовий результат Тижня були катастрофічний. Однак був і позитивний підсумок - в 1926 році Тиждень , що пройшла в Шамоні , отримала офіційний статус зимової Олімпіади за рішенням Міжнародного олімпійського комітету , крім того , тоді ж було призначено місце проведення наступних зимових ігор - Сент- Моріц. Так почалася історія зимових Олімпійських ігор , що відбила в собі перипетії загальнолюдської історії , політичні тенденції свого часу , економічні злети і падіння , війни і перемир'я. На другому Олімпійських іграх , що пройшли в 1928 році в Санкт -Моріц , виступило вже 464 спортсмена з 25 країн. Дебютантами цих змагань стали: Литва , Німеччина , Румунія , Естонія , Голландія , Мексика , Аргентина , Японія . В рамках Олімпіади проводилися змагання в таких видах , як двоборство , лижні гонки , скелетон , стрибки на лижах , швидкісний біг на ковзанах , хокей , фігурне катання , скелетон , бобслей . Учасників змагань чекали сюрпризи погоди , яка виявила мінливий характер - рясні опади змінювалися відлигами до недоречних для зимової олімпіади +20 С. Треті ігри (1932 р.) значно розширили Олімпійську географію , перебравшись на Американський континент , Лейк- Плесід , штат Нью -Йорк. Час проведення третьої олімпіади співпало з Великою депресією , з цієї причини кількість учасників виявилося менше , ніж на Першій олімпіаді - настільки дороге подорож була не по кишені для багатьох європейців. Наступні ігри пройшли в Німеччині , в Гарміш- Партенкірхені в 1936 році. На цих іграх була відроджена традиція запалювання та естафети олімпійського вогню. П'яті ігри відбулися лише через 12 років - такі корективи внесла Друга світова війна. Ігри , що отримали назву змагань « відродження» , відбулися в 1948 році в Санкт -Моріц . До змагань не були допущені Японія і Німеччина , як країни , що розв'язали війну. Особливістю наступних Ігор стало їх проведення у столиці , що відбулося вперше на той момент. Місцем проведення стало Осло , рік проведення - 1952 . 1956 , Італія , Кортіна д'Ампеццо . З цими Іграми пов'язано кілька «вперше» : вперше змагання освячувалися телебаченням , і вперше в Олімпіаді взяв участь СРСР. Дебют Радянського Союзу був тріумфален - перше місце за кількістю медалей у командному заліку. Подальша географія зимових Олімпіад включила в себе Європу , Американський континент , а також країну висхідного сонця: Скво -Веллі 1960 Інсбрук 1964 Гренобль 1968 Саппоро 1972 Інсбрук 1976 Лейк- Плесід 1980 Сараєво 1984 Калгарі 1988 Альбервиль 1992 Ліллехаммер 1994 Нагано 1998 Солт -Лейк- Сіті 2002 Турин 2006 Ванкувер 2010 сОЧІ 2014 На 119 сесії МОК було прийнято рішення про проведення чергової Олімпіади 2014 року в місті Сочі , що стане першим досвідом проведення Ігор у Росії . У наступній раз олімпійський вогонь буде запалений в Пченчхане , Південна Корея в 2018 році.