Футболу

​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​

ІСТОРІЯ ФУТБОЛУ В УКРАЇНІ

1863 - заснування у Львові осередків гімнастичного товариства "Сокіл", яке першим почало культивувати футбол.

1878 - створення в Одесі службовцями англійських підприємств Одеського британського атлетичного клубу (ОБАК), який почав першим проводити ігри в англійський футбол між членами ОБАК та командами англійських, грецьких та інших суден. Ігри відбувалися на полі ОБАК.

1884 - повідомлення Е.Покровського про футбольні ігри в Англії у книжці "Физическое воспитание детей у разных народов преимущественно России" (М., с. 324), яка поширювалася на етнічних землях України. Це перша інформація про футбол у науковій літературі Росії. 1890 - вивчення у Великобританії викладачем учительської гімназії Львова Едмундом Ценарем змісту і правил британського фунболу; привезення з Великобританії до Львова викладачами учительської гімназії Едмундом Ценарем і професором Генріхом Йорданом перших футбольних м'ячів.