A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Володимирська дитячо-юнацька спортивна школа імені Олексія Зінкевича

ЯК БАТЬКАМ УПОРАТИСЯ З БУЛІНГОМ

Дата: 01.06.2020 00:41
Кількість переглядів: 130

Багато батьків вважають, що булінг не така серйозна проблема, як уживання дітьми заборонених речовин (тютюну, алкоголю, наркотиків), проте його наслідки можуть бути дуже важкими та тривалими. Булінг негативно впливає не тільки на тих, хто терпить образи та знущання, а й на тих, хто їх завдає.

Діти, яких кривдять у школі, частіше схильні: погано вчитися, мати занижену самооцінку, переживати депресивний стан, проявляти агресивність, щоб захистити себе й помститися своїм кривдникам.

Діти, які ображають інших, частіше схильні: погано вчитися, палити та вживати алкоголь, скоювати злочини в майбутньому.

Батьки можуть зіграти важливу роль у запобіганні проявів булінгу. Ось кілька порад про це:

  • Навчайте дітей вирішувати проблеми конструктивно, без агресивності, хваліть їх, коли в них це виходить, коли вони добре поводяться, це допоможе їм підняти самооцінку.
  • Дітям потрібна впевненість у собі, щоб вони могли відстояти свою точку зору.

  • Запитуйте в дітей, як пройшов їх день у школі, уважно слухайте, що вони розповідають про шкільне середовище, своїх однокласників і проблеми.

  • Серйозно поставтеся до булінгу. Більшість дітей соромляться розповідати, що їх ображають. Можливо, у вас буде тільки один шанс на те, щоб допомогти дитині.

  • Якщо ви бачите, що когось ображають, обов’язково заступіться за дитину, навіть якщо кривдником є ваш син чи донька. Закликайте дитину допомагати тим, хто цього потребує.

  • Нікого не ображайте самі. Якщо дітей ображають удома, вони будуть зганяти злість на інших. Якщо ваша дитина бачить, що ви ображаєте когось іншого, глузуєте над ним або брешете про когось, вона буде чинити так само.


Якщо кривдником є ваша дитина.

Кожному з батьків складно повірити в те, що їхня дитина ображає інших, але іноді це трапляється. Але якщо вона знущається над іншими зараз, це ще не означає, що вона буде так робити в майбутньому. Батьки можуть допомогти дитині змінитись і почати добре спілкуватися зі своїми однолітками.

Ваша дитина може бути кривдником, якщо вона: не співчуває іншим, цінує агресивність, любить командувати, проявляє нахабство переможця, який не любить програвати, часто свариться із братами й сестрами, імпульсивна.

Що ви можете зробити, щоб допомогти дитині:

  • Не сприймайте булінг як щось тимчасове. Якщо вас не хвилює, як це позначиться на вашій дитині, пригадайте про те, що страждає хтось інший.
  • Порозмовляйте з дитиною, дізнайтеся, чому вона ображає інших. Дуже часто діти так поводяться, коли відчувають смуток, злість, самотність або невпевненість. Іноді причиною такої поведінки стають якісь зміни вдома, у сім’ї.
  • Навчіть дитину співчувати іншим, поясніть їй, як почувається той, кого ображають.
  • Спитайте в педагога або психолога закладу освіти, чи є у вашої дитини якісь проблеми. Може, вона погано засвоює якийсь матеріал або їй складно завести друзів. Спитайте в них, як ви можете допомогти дитині вирішити цю проблему.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень